Rossignol presents Team Evolution Speed Races 2022
03 January 2022
Stubby Slalom - U12/U10 - Run 3
Reiteralm (AUT)
more
-
Slalom
Weather
Snow:
Weather:
Temp Start:
-0.1° C
Temp Finish:
0° C
Race Info
Homologation:
Start:
-
Finish:
-
Length:
-
Gates:
Start Time:
-
Provisional Only
Live
Start List
Ranking
Live
BIB
NAME
NATION
GENDER
CLUB
CATEGORY
Run
27
SCHAEDEL Berk
NED
M
U12
03:00.00
26
TULP Cees
NED
M
U12
DNS
25
ANTHONY Sébastien
GBR
M
PRE
U12
55.70
24
MENZIES Craig
GBR
M
AMB
U12
55.48
23
KAPTEIN Mees
NED
M
U12
DSQ
22
HOWIE Lowri
GBR
F
EVO
U12
57.63
21
SCHAEDEL Anja
NED
F
U12
01:13.99
20
POYNTON Xavier
GBR
M
AMB
U12
58.81
19
HOKSBERGEN Thomas
NED
M
U12
01:09.07
18
FLITTON Lily
GBR
F
BSA
U12
01:14.54
17
CURTIS Audrey
GBR
F
EVO
U12
01:00.53
16
POP Marcus
GBR
M
PRE
U10
01:11.58
15
DE JONG Benthe
NED
F
U10
01:08.44
14
BOSCH Jessy
NED
F
U12
01:03.39
13
WHITMORE Lottie
GBR
F
HEM
U12
01:15.62
12
JOHNSTON Hannah
GBR
F
HEM
U12
DNS
11
CROFT Alfie
GBR
M
EVO
U12
59.84
10
BOGI Brozik
HUN
F
U12
59.19
9
POP Emilia
GBR
F
PRE
U12
01:16.35
8
MCLAUGHLIN Scarlett
GBR
F
EVO
U12
01:00.12
7
MCKAY Callum
GBR
M
ATC
U12
01:00.92
6
ARNOLD Evienne
GBR
F
APX
U12
01:31.14
5
GREENLAND Samuel
GBR
M
PRE
U10
01:06.21
4
CURTIS Sylvia
GBR
F
EVO
U10
01:05.22
3
MULDERS Mats
NED
M
U10
01:05.09
2
ARNOLD Amelie
GBR
F
CDC
U10
01:53.87
1
HAMER Cecilia
GBR
F
PRE
U10
01:07.35
Start List
NO
BIB
NAME
NATION
GENDER
CLUB
CATEGORY
Run 1
Diff 1
RK1
Run 2
Diff 2
RK2
Run 3
Diff 3
RK3
BEST
1
1
HAMER Cecilia
GBR
F
PRE
U10
01:09.02
+12.92
7
01:10.16
+14.74
11
01:07.35
+11.87
14
2
2
ARNOLD Amelie
GBR
F
CDC
U10
01:54.47
+58.37
11
01:54.00
+58.58
14
01:53.87
+58.39
23
3
3
MULDERS Mats
NED
M
U10
01:04.50
+08.40
5
DSQ
01:05.09
+09.61
11
4
4
CURTIS Sylvia
GBR
F
EVO
U10
01:05.85
+09.75
6
01:06.61
+11.19
9
01:05.22
+09.74
12
5
5
GREENLAND Samuel
GBR
M
PRE
U10
DNF
DNF
01:06.21
+10.73
13
6
6
ARNOLD Evienne
GBR
F
APX
U12
DNF
DNF
01:31.14
+35.66
22
7
7
MCKAY Callum
GBR
M
ATC
U12
DNF
01:01.74
+06.32
6
01:00.92
+05.44
9
8
8
MCLAUGHLIN Scarlett
GBR
F
EVO
U12
57.81
+01.71
2
57.87
+02.45
4
01:00.12
+04.64
7
9
9
POP Emilia
GBR
F
PRE
U12
01:20.25
+24.15
8
DNF
01:16.35
+20.87
21
10
10
BOGI Brozik
HUN
F
U12
01:01.96
+05.86
3
59.13
+03.71
5
59.19
+03.71
5
11
11
CROFT Alfie
GBR
M
EVO
U12
DNF
57.40
+01.98
3
59.84
+04.36
6
12
12
JOHNSTON Hannah
GBR
F
HEM
U12
DNS
DNS
DNS
13
13
WHITMORE Lottie
GBR
F
HEM
U12
DNF
DSQ
01:15.62
+20.14
20
14
14
BOSCH Jessy
NED
F
U12
DNF
01:02.99
+07.57
8
01:03.39
+07.91
10
15
15
DE JONG Benthe
NED
F
U10
DSQ
01:07.20
+11.78
10
01:08.44
+12.96
15
16
16
POP Marcus
GBR
M
PRE
U10
01:21.07
+24.97
9
01:13.94
+18.52
12
01:11.58
+16.10
17
17
17
CURTIS Audrey
GBR
F
EVO
U12
01:02.72
+06.62
4
01:01.76
+06.34
7
01:00.53
+05.05
8
18
18
FLITTON Lily
GBR
F
BSA
U12
DNF
DNF
01:14.54
+19.06
19
19
19
HOKSBERGEN Thomas
NED
M
U12
DSQ
DNF
01:09.07
+13.59
16
20
20
POYNTON Xavier
GBR
M
AMB
U12
DNF
DSQ
58.81
+03.33
4
21
21
SCHAEDEL Anja
NED
F
U12
DSQ
DNF
01:13.99
+18.51
18
22
22
HOWIE Lowri
GBR
F
EVO
U12
DNF
55.42
0.00
1
57.63
+02.15
3
23
23
KAPTEIN Mees
NED
M
U12
DSQ
DSQ
DSQ
24
24
MENZIES Craig
GBR
M
AMB
U12
56.10
0.00
1
56.39
+00.97
2
55.48
0.00
1
25
25
ANTHONY Sébastien
GBR
M
PRE
U12
DSQ
DNF
55.70
+00.22
2
26
26
TULP Cees
NED
M
U12
DNS
DNS
DNS
27
27
SCHAEDEL Berk
NED
M
U12
01:22.07
+25.97
10
01:26.65
+31.23
13
03:00.00
+02:04.52
24
Event Ranking
RNK
BIB
NAME
NATION
GENDER
CLUB
CATEGORY
Run 1
Run 2
Run 3
BEST
DIFF
1
22
HOWIE Lowri
GBR
F
EVO
U12
DNF
55.42
57.63
55.42
0.00
2
24
MENZIES Craig
GBR
M
AMB
U12
56.10
56.39
55.48
55.48
+00.06
3
25
ANTHONY Sébastien
GBR
M
PRE
U12
DSQ
DNF
55.70
55.70
+00.28
4
11
CROFT Alfie
GBR
M
EVO
U12
DNF
57.40
59.84
57.40
+01.98
5
8
MCLAUGHLIN Scarlett
GBR
F
EVO
U12
57.81
57.87
01:00.12
57.81
+02.39
6
20
POYNTON Xavier
GBR
M
AMB
U12
DNF
DSQ
58.81
58.81
+03.39
7
10
BOGI Brozik
HUN
F
U12
01:01.96
59.13
59.19
59.13
+03.71
8
17
CURTIS Audrey
GBR
F
EVO
U12
01:02.72
01:01.76
01:00.53
01:00.53
+05.11
9
7
MCKAY Callum
GBR
M
ATC
U12
DNF
01:01.74
01:00.92
01:00.92
+05.50
10
14
BOSCH Jessy
NED
F
U12
DNF
01:02.99
01:03.39
01:02.99
+07.57
11
3
MULDERS Mats
NED
M
U10
01:04.50
DSQ
01:05.09
01:04.50
+09.08
12
4
CURTIS Sylvia
GBR
F
EVO
U10
01:05.85
01:06.61
01:05.22
01:05.22
+09.80
13
5
GREENLAND Samuel
GBR
M
PRE
U10
DNF
DNF
01:06.21
01:06.21
+10.79
14
15
DE JONG Benthe
NED
F
U10
DSQ
01:07.20
01:08.44
01:07.20
+11.78
15
1
HAMER Cecilia
GBR
F
PRE
U10
01:09.02
01:10.16
01:07.35
01:07.35
+11.93
16
19
HOKSBERGEN Thomas
NED
M
U12
DSQ
DNF
01:09.07
01:09.07
+13.65
17
16
POP Marcus
GBR
M
PRE
U10
01:21.07
01:13.94
01:11.58
01:11.58
+16.16
18
21
SCHAEDEL Anja
NED
F
U12
DSQ
DNF
01:13.99
01:13.99
+18.57
19
18
FLITTON Lily
GBR
F
BSA
U12
DNF
DNF
01:14.54
01:14.54
+19.12
20
13
WHITMORE Lottie
GBR
F
HEM
U12
DNF
DSQ
01:15.62
01:15.62
+20.20
21
9
POP Emilia
GBR
F
PRE
U12
01:20.25
DNF
01:16.35
01:16.35
+20.93
22
27
SCHAEDEL Berk
NED
M
U12
01:22.07
01:26.65
03:00.00
01:22.07
+26.65
23
6
ARNOLD Evienne
GBR
F
APX
U12
DNF
DNF
01:31.14
01:31.14
+35.72
24
2
ARNOLD Amelie
GBR
F
CDC
U10
01:54.47
01:54.00
01:53.87
01:53.87
+58.45
12
JOHNSTON Hannah
GBR
F
HEM
U12
DNS
DNS
DNS
DNS
26
TULP Cees
NED
M
U12
DNS
DNS
DNS
DNS
23
KAPTEIN Mees
NED
M
U12
DSQ
DSQ
DSQ
DSQ