English Alpine Champs Children
20 February 2019
Ladies Combi / U10/12 - Run 2
Bormio (ITA)
more
-
Giant Slalom
Weather
Snow:
Weather:
Temp Start:
Temp Finish:
Race Info
Homologation:
Start:
-
Finish:
-
Length:
-
Gates:
Start Time:
-
Live
Start List
Ranking
Live
BIB
NAME
CLUB
CATEGORY
Run
56
BAXTER Brooke
BSA
U12
01:22.26
55
CAMERON Grace
BSC
U12
01:23.98
54
MORRISON Ellie
GSR
U12
01:22.44
53
SULLIVAN Isabella
AMB
U12
01:21.15
52
LEWIS Ffion
AMB
U12
01:16.44
51
FEA Harriet
DRA
U12
01:25.17
50
SHOREY Molly
EXL
U12
01:15.90
49
NICHOLLS Cassandra
EDEP
U12
01:12.42
48
LEITCH Amelia
ATC
U12
01:27.41
47
SIMMONDS Lillia
PRE
U12
01:22.00
46
COLLIER Imogen
EDEP
U12
01:17.60
45
DAVEY Annabelle
SPR
U12
01:16.87
44
MCLAUGHLIN Harriet
TSC
U12
01:26.24
43
JANSA Chloe
U12
01:25.32
42
BROWNBILL Molly
U12
01:27.17
41
MURRAY Catherine
SMK
U12
01:27.55
40
FULFORD Penelope
K
U12
01:30.86
39
RIVERS Izzy
SPR
U12
01:29.78
38
HOWESON Lucy
EVO
U12
01:19.77
37
LANGMUIR Kira
GSR
U12
01:20.93
36
DEMPSTER Emilia
ATC
U12
01:25.49
35
BEVERIDGE Alice
PRE
U12
01:22.56
34
RISHTON Louisa
U12
02:29.47
33
NOWELL Isabel
LIO
U12
01:11.48
32
TUTT Holly
AMB
U12
01:14.19
31
PUTMAN Daisy
PRE
U12
01:16.56
30
EWING Eva
GSR
U12
01:40.62
29
SAUNDERS Katie
EVO
U12
01:14.37
28
SPEEDY Alaska
U12
Started
26
MCKAY Sally
GSR
U12
01:34.95
25
CALDWELL Kitty-Jay
PRE
U12
01:21.69
24
UNSWORTH Charlotte
K
U12
01:34.01
23
MCDONALD Ciara
DHO
U12
01:32.66
22
FURSE-COPE Jenna
ASR
U12
01:30.31
21
SCOULAR Harriet
RAV
U12
01:34.78
15
MASTERS Neave
K
U10
01:59.75
14
PIETRZAK Amelia
AMB
U10
01:20.75
13
WAKEFORD Scarlett
DHO
U10
01:33.90
12
BALLANTYNE Heather
SSC
U10
01:25.45
11
MAGNANI Emily
EVO
U10
01:17.25
10
POPLE Stella
K
U10
01:24.92
9
UTERMANN Clara
U10
01:45.93
8
HOWIE Lowri
U10
01:20.05
7
BOND Alice
AMB
U10
01:18.83
6
EMERSON Ashley
RAV
U10
01:55.71
5
FREEAR Jessica
U10
01:25.13
4
WELSH Madeleine
U10
01:33.76
3
UNSWORTH Eleanor
K
U10
01:32.64
2
SADLER Isabel
K
U10
01:19.89
1
SPENCE Paige
BSA
U10
01:34.78
Start List
NO
BIB
NAME
CLUB
CATEGORY
Run 1
Diff 1
RK1
Run 2
Diff 2
RK2
BEST
1
1
SPENCE Paige
BSA
U10
01:51.57
+39.06
41
01:34.78
+23.30
42
2
2
SADLER Isabel
K
U10
01:18.87
+06.36
10
01:19.89
+08.41
13
3
3
UNSWORTH Eleanor
K
U10
01:29.49
+16.98
32
01:32.64
+21.16
37
4
4
WELSH Madeleine
U10
DNF
01:33.76
+22.28
39
5
5
FREEAR Jessica
U10
01:24.57
+12.06
25
01:25.13
+13.65
25
6
6
EMERSON Ashley
RAV
U10
01:55.17
+42.66
42
01:55.71
+44.23
47
7
7
BOND Alice
AMB
U10
DNF
01:18.83
+07.35
11
8
8
HOWIE Lowri
U10
01:19.28
+06.77
12
01:20.05
+08.57
14
9
9
UTERMANN Clara
U10
01:41.72
+29.21
40
01:45.93
+34.45
46
10
10
POPLE Stella
K
U10
01:23.10
+10.59
22
01:24.92
+13.44
24
11
11
MAGNANI Emily
EVO
U10
01:15.76
+03.25
8
01:17.25
+05.77
9
12
12
BALLANTYNE Heather
SSC
U10
01:37.56
+25.05
39
01:25.45
+13.97
28
13
13
WAKEFORD Scarlett
DHO
U10
01:36.92
+24.41
38
01:33.90
+22.42
40
14
14
PIETRZAK Amelia
AMB
U10
01:19.45
+06.94
14
01:20.75
+09.27
15
15
15
MASTERS Neave
K
U10
02:02.52
+50.01
44
01:59.75
+48.27
48
16
21
SCOULAR Harriet
RAV
U12
01:24.40
+11.89
24
01:34.78
+23.30
42
17
22
FURSE-COPE Jenna
ASR
U12
01:28.01
+15.50
29
01:30.31
+18.83
35
18
23
MCDONALD Ciara
DHO
U12
01:31.94
+19.43
35
01:32.66
+21.18
38
19
24
UNSWORTH Charlotte
K
U12
01:29.87
+17.36
33
01:34.01
+22.53
41
20
25
CALDWELL Kitty-Jay
PRE
U12
01:21.45
+08.94
18
01:21.69
+10.21
18
21
26
MCKAY Sally
GSR
U12
01:33.52
+21.01
37
01:34.95
+23.47
44
22
27
DANIEL Momo
DHO
U12
DNF
DNF
23
28
SPEEDY Alaska
U12
DNS
DNS
24
29
SAUNDERS Katie
EVO
U12
01:13.15
+00.64
2
01:14.37
+02.89
4
25
30
EWING Eva
GSR
U12
DNF
01:40.62
+29.14
45
26
31
PUTMAN Daisy
PRE
U12
01:14.73
+02.22
5
01:16.56
+05.08
7
27
32
TUTT Holly
AMB
U12
DNF
01:14.19
+02.71
3
28
33
NOWELL Isabel
LIO
U12
DNF
01:11.48
0.00
1
29
34
RISHTON Louisa
U12
01:32.11
+19.60
36
02:29.47
+01:17.99
49
30
35
BEVERIDGE Alice
PRE
U12
01:21.38
+08.87
17
01:22.56
+11.08
22
31
36
DEMPSTER Emilia
ATC
U12
01:23.78
+11.27
23
01:25.49
+14.01
29
32
37
LANGMUIR Kira
GSR
U12
01:18.26
+05.75
9
01:20.93
+09.45
16
33
38
HOWESON Lucy
EVO
U12
01:18.87
+06.36
10
01:19.77
+08.29
12
34
39
RIVERS Izzy
SPR
U12
01:28.48
+15.97
31
01:29.78
+18.30
34
35
40
FULFORD Penelope
K
U12
01:30.50
+17.99
34
01:30.86
+19.38
36
36
41
MURRAY Catherine
SMK
U12
01:26.33
+13.82
26
01:27.55
+16.07
33
37
42
BROWNBILL Molly
U12
01:27.59
+15.08
28
01:27.17
+15.69
31
38
43
JANSA Chloe
U12
02:01.59
+49.08
43
01:25.32
+13.84
27
39
44
MCLAUGHLIN Harriet
TSC
U12
01:28.16
+15.65
30
01:26.24
+14.76
30
40
45
DAVEY Annabelle
SPR
U12
01:15.45
+02.94
7
01:16.87
+05.39
8
41
46
COLLIER Imogen
EDEP
U12
01:15.16
+02.65
6
01:17.60
+06.12
10
42
47
SIMMONDS Lillia
PRE
U12
01:21.23
+08.72
16
01:22.00
+10.52
19
43
48
LEITCH Amelia
ATC
U12
01:26.41
+13.90
27
01:27.41
+15.93
32
44
49
NICHOLLS Cassandra
EDEP
U12
01:13.55
+01.04
3
01:12.42
+00.94
2
45
50
SHOREY Molly
EXL
U12
01:12.51
0.00
1
01:15.90
+04.42
5
46
51
FEA Harriet
DRA
U12
01:23.09
+10.58
21
01:25.17
+13.69
26
47
52
LEWIS Ffion
AMB
U12
01:14.28
+01.77
4
01:16.44
+04.96
6
48
53
SULLIVAN Isabella
AMB
U12
01:19.28
+06.77
12
01:21.15
+09.67
17
49
54
MORRISON Ellie
GSR
U12
01:22.76
+10.25
20
01:22.44
+10.96
21
50
55
CAMERON Grace
BSC
U12
01:22.43
+09.92
19
01:23.98
+12.50
23
51
56
BAXTER Brooke
BSA
U12
01:19.50
+06.99
15
01:22.26
+10.78
20
Event Ranking
RNK
BIB
NAME
CLUB
CATEGORY
Run 1
Run 2
BEST
DIFF
1
33
NOWELL Isabel
LIO
U12
DNF
01:11.48
01:11.48
0.00
2
49
NICHOLLS Cassandra
EDEP
U12
01:13.55
01:12.42
01:12.42
+00.94
3
50
SHOREY Molly
EXL
U12
01:12.51
01:15.90
01:12.51
+01.03
4
29
SAUNDERS Katie
EVO
U12
01:13.15
01:14.37
01:13.15
+01.67
5
32
TUTT Holly
AMB
U12
DNF
01:14.19
01:14.19
+02.71
6
52
LEWIS Ffion
AMB
U12
01:14.28
01:16.44
01:14.28
+02.80
7
31
PUTMAN Daisy
PRE
U12
01:14.73
01:16.56
01:14.73
+03.25
8
46
COLLIER Imogen
EDEP
U12
01:15.16
01:17.60
01:15.16
+03.68
9
45
DAVEY Annabelle
SPR
U12
01:15.45
01:16.87
01:15.45
+03.97
10
11
MAGNANI Emily
EVO
U10
01:15.76
01:17.25
01:15.76
+04.28
11
37
LANGMUIR Kira
GSR
U12
01:18.26
01:20.93
01:18.26
+06.78
12
7
BOND Alice
AMB
U10
DNF
01:18.83
01:18.83
+07.35
13
38
HOWESON Lucy
EVO
U12
01:18.87
01:19.77
01:18.87
+07.39
13
2
SADLER Isabel
K
U10
01:18.87
01:19.89
01:18.87
+07.39
15
53
SULLIVAN Isabella
AMB
U12
01:19.28
01:21.15
01:19.28
+07.80
15
8
HOWIE Lowri
U10
01:19.28
01:20.05
01:19.28
+07.80
17
14
PIETRZAK Amelia
AMB
U10
01:19.45
01:20.75
01:19.45
+07.97
18
56
BAXTER Brooke
BSA
U12
01:19.50
01:22.26
01:19.50
+08.02
19
47
SIMMONDS Lillia
PRE
U12
01:21.23
01:22.00
01:21.23
+09.75
20
35
BEVERIDGE Alice
PRE
U12
01:21.38
01:22.56
01:21.38
+09.90
21
25
CALDWELL Kitty-Jay
PRE
U12
01:21.45
01:21.69
01:21.45
+09.97
22
55
CAMERON Grace
BSC
U12
01:22.43
01:23.98
01:22.43
+10.95
23
54
MORRISON Ellie
GSR
U12
01:22.76
01:22.44
01:22.44
+10.96
24
51
FEA Harriet
DRA
U12
01:23.09
01:25.17
01:23.09
+11.61
25
10
POPLE Stella
K
U10
01:23.10
01:24.92
01:23.10
+11.62
26
36
DEMPSTER Emilia
ATC
U12
01:23.78
01:25.49
01:23.78
+12.30
27
21
SCOULAR Harriet
RAV
U12
01:24.40
01:34.78
01:24.40
+12.92
28
5
FREEAR Jessica
U10
01:24.57
01:25.13
01:24.57
+13.09
29
43
JANSA Chloe
U12
02:01.59
01:25.32
01:25.32
+13.84
30
12
BALLANTYNE Heather
SSC
U10
01:37.56
01:25.45
01:25.45
+13.97
31
44
MCLAUGHLIN Harriet
TSC
U12
01:28.16
01:26.24
01:26.24
+14.76
32
41
MURRAY Catherine
SMK
U12
01:26.33
01:27.55
01:26.33
+14.85
33
48
LEITCH Amelia
ATC
U12
01:26.41
01:27.41
01:26.41
+14.93
34
42
BROWNBILL Molly
U12
01:27.59
01:27.17
01:27.17
+15.69
35
22
FURSE-COPE Jenna
ASR
U12
01:28.01
01:30.31
01:28.01
+16.53
36
39
RIVERS Izzy
SPR
U12
01:28.48
01:29.78
01:28.48
+17.00
37
3
UNSWORTH Eleanor
K
U10
01:29.49
01:32.64
01:29.49
+18.01
38
24
UNSWORTH Charlotte
K
U12
01:29.87
01:34.01
01:29.87
+18.39
39
40
FULFORD Penelope
K
U12
01:30.50
01:30.86
01:30.50
+19.02
40
23
MCDONALD Ciara
DHO
U12
01:31.94
01:32.66
01:31.94
+20.46
41
34
RISHTON Louisa
U12
01:32.11
02:29.47
01:32.11
+20.63
42
26
MCKAY Sally
GSR
U12
01:33.52
01:34.95
01:33.52
+22.04
43
4
WELSH Madeleine
U10
DNF
01:33.76
01:33.76
+22.28
44
13
WAKEFORD Scarlett
DHO
U10
01:36.92
01:33.90
01:33.90
+22.42
45
1
SPENCE Paige
BSA
U10
01:51.57
01:34.78
01:34.78
+23.30
46
30
EWING Eva
GSR
U12
DNF
01:40.62
01:40.62
+29.14
47
9
UTERMANN Clara
U10
01:41.72
01:45.93
01:41.72
+30.24
48
6
EMERSON Ashley
RAV
U10
01:55.17
01:55.71
01:55.17
+43.69
49
15
MASTERS Neave
K
U10
02:02.52
01:59.75
01:59.75
+48.27
28
SPEEDY Alaska
U12
DNS
DNS
DNS
27
DANIEL Momo
DHO
U12
DNF
DNF
DNF